Damska odzież na rower – o czym pamiętać?

Nie da się ukryć, że wiele kobiet bardzo chętnie oddaje się przejażdżkom rowerowym i oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Szczególnie że bycie fit jest dziś w modzie. Jeśli również i Ty chcesz oddać się tej aktywności fizycznej, ponieważ chcesz zrzucić na wadze czy poprawić swoją sylwetkę warto wsiąść na dwa kołka i ruszyć w trasę. Jednakże nie zapominajmy, że wcześniej musisz kupić dobry rower, a także odpowiednio się ubrać. Oczywiście specjalistyczna odzież nie jest tutaj obowiązkiem, ale na pewno sporą korzyścią, która sprawia, że jazda staje się wygodniejsza niezależnie od warunków. O czym pamiętać w pierwszej kolejności?

Bielizna termoaktywna

Na pewno kompletowanie swojego stroju kolarskiego zacząć trzeba od bielizny termoaktywnej, która niesie w sobie wiele korzyści. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że odprowadza ona wilgoć. Ponadto gwarantuje też izolację termiczną. W związku z tym warto postawić na taką odzież i dobrze będzie, jeżeli będzie to bielizna z górnej półki. Weźmy tu również pod uwagę, że w zależności od panujących na zewnątrz temperatur może to być bielizna przeznaczona do dużych i mniejszych mrozów, jak i polecana do jazdy latem.

Koszulki

Każda kobieta ogromną wagę przykłada do mody i nie inaczej jest też wtedy, kiedy siada ona na rower. Nie ma jednak żadnego problemu z tym, aby połączyć koszulki praktyczne, a jednocześnie modne (womens cycling apparel am-cycling). Obecnie zarówno pod względem kolorów, jak i designu wybór jest ogromny. Warto jednak dopilnować, aby koszulka kolarska miała tylne kieszonki oraz zamek błyskawiczny. Mimo że są to błahe dodatki, to mogą być znaczące.

Kurtka

Ważna jest także i kurtka. Szczególnie podczas dłuższych przejażdżek, kiedy to pogoda może się zmienić diametralnie. Dobrze jest, jeśli jest to kurtka nieco dłuższa, która chroni nasze plecy przed wiatrem. Poza tym powinna ona być lekka, a także przeciwdeszczowa oraz odporna na wiatr. Oczywiście im wyższa jej jakość, tym również i więcej za nią zapłacimy, ale cena nie powinna być tutaj decydująca. W pierwszej kolejności liczyć się musi jakość.