Komunalne zamiatarki uliczne- jak wygląda ich praca?

Zamiatarki uliczne to kompaktowe pojazdy, które poruszają się w przestrzeni miejskiej efektywnie ją oczyszczając z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, że ich wyposażenie czyni z nich urządzenia wielofunkcyjne, które są potrzebne praktycznie niezależnie od pory roku. Nie są to pojazdy, które mogą szybko poruszać się w przestrzeni miejskiej, gdyż ich prędkość maksymalna zazwyczaj wynosi do 40-50 km/h. Są jednak bardzo dokładne i wydajne, gdyż potrafią oczyścić nawet kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych w ciągu godziny swojej pracy w terenie. Dystrybucją zamiatarek popularnych i chętnie wybieranych producentów jest firma Terberg Matec. Jakie są praktyczne aspekty używania takich zamiatarek?

Wydajna praca i oszczędność dla środowiska

Ze względu na to, że zamiatarki uliczne dość dużo pracują w terenie, szczególnie ważne jest, aby nie emitowały do atmosfery zbyt dużej ilości zanieczyszczeń. Stąd też przyszłością najnowocześniejszych zamiatarek jest napęd elektryczny, który już został zastosowany w niektórych modelach. Wyzwaniem dla elektrycznych zamiatarek jest oczywiście możliwość uzyskania jak największych zasięgów oraz jak najdłuższy czas pracy silnika na jednokrotnym naładowaniu akumulatora z sieci. Kluczowe jest to, aby jedno naładowanie zapewniało energię na cały, 8- godzinny dzień pracy maszyny wraz z jej operatorem w terenie.

Poza elektrycznym napędem przyszłości, modele zamiatarek wyposażone w silnik spalinowy czy silnik diesla muszą spełniać wyśrubowane normy, co do ilości spalin emitowanych do atmosfery. Dlatego też mogą to być pojazdy przyjazne dla miasta i dla środowiska. Ogromną zaleta nowoczesnych zamiatarek jest to, że są niewielkie, zwrotne i naprawdę bardzo dobrze wyposażone.

Bardzo długa żywotność maszyn

Zamiatarki uliczne wiodących producentów to maszyny, które mogą naprawdę bardzo długo pozostawać w eksploatacji. Części Johnston czy też części zamienne do innych kultowych modeli są dość łatwo dostępne, co umożliwia ich serwisowanie w odpowiednich, przeznaczonych do tego punktach. Oryginalne części Johnston to gwarancja sprawnego działania pojazdu przez długi czas.

Pamiętajmy także o tym, że w przypadku zamiatarek ulicznych awarii może ulec także jakiś element wyposażenia tego pojazdu, który służy do regularnego oczyszczania ulic. Dlatego też serwisowanie zamiatarek musi odbywać się w odpowiednich, wyspecjalizowanych pod tym kątem zakładach.

https://www.terbergmatec.pl/