Skąd pomysł?

Jak powstał nasz pomysł? Cóż najogólniej można powiedzieć, że zrodził się on z miłości do piłki siatkowej. W zasadzie o powstaniu serwisu zdecydował czysty przypadek, każde z nas był z innego miasta, na co dzień każde z nas kibicowało innej polskiej drużynie, ale wszyscy to znaczy: Kinga, Adrian i Wiki kupiliśmy bilety na mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce siatkowej, która brała udział w Mistrzostwach Europy w 2009. To był półfinały, wówczas Polki miły zagrać z Holenderkami.

Spotkaliśmy się zupełnie przypadkiem na stacji benzynowej tuż przed Łodzią, każde z nas było z innej części Polski, Adrian na co dzień zameldowany na Podkarpaciu, Kinga ze Szczecina a Wiktoria z Opola. Gdyby nie to, że wszyscy byliśmy już trochę spóźnieni, a każde z nas od stóp do głów było biało – czerwone być może nigdy nie zaczęlibyśmy rozmowy. Jednak to był czas, gdy wszyscy byli bardzo otwarci i właściwie rozmowa zaczęła się i potoczyła naturalnie. Od tego czasu widywaliśmy się regularnie na wakacjach i gdy grała reprezentacja. Łączy nas pasja do piłki siatkowej i to ona sprawia, że już od 8 lat spędzamy długie godziny na dyskusjach o lidze polskiej i o światowych rozgrywkach. Podczas jednej z takich dyskusji zauważyliśmy, że w sieci nie ma serwisu, który traktowałby wyłącznie o kobiecej siatkówce – postanowiliśmy to zmienić.

Czarek dołączył do nas, gdy pomysł strony poświęconej piłce siatkowej był już w trakcie realizacji. Kinga zabrała go kiedyś na mecz, na którym nasz fotograf wykonał kilka niesamowitych zdjęć i tym samym wszedł w skład naszej redakcji.