Startuje World Grand Prix 2017

To jedne z największych siatkarskich rozgrywek, startuje w nich 32 drużyny z całego świata, mecze zostaną rozegrane w 25 miastach na kuli ziemskiej, a razem będzie to 150 meczy. Polki w Grand Prix 2017 razem z Czeszkami wystąpią w II dywizji, gdzie walka toczyć się będzie o finał w Ostrawie, gdzie zagra 4 najwyżej sklasyfikowane zespoły II dywizji.

W I dywizji dwanaście zespołów będzie walczyło o dostanie się do final six, która zagra o Grand Prix w Nankinie w Chinach. Najsłabszy z tych zespołów trafi natomiast do II dywizji, gdzie będzie się mierzył między innymi z Polkami i Czeszkami. Najlepsze drużyny III i II dywizji mają natomiast szanse wywalczyć awans odpowiednio do II i I dywizji.

W zeszłym roku na pierwszym miejscu podium stanęły Brazylijki, drugie były Amerykanki a trzecie Holenderki. Tych wyników nie potwierdziła Olimpiada w Rio, gdzie najlepsze na świecie okazały się Chinki i Serbki.

Polki w fazie grupowej tegorocznego Grand Prix zmierzą się z: Argentynkami, Peruwiankami, Kolumbijkami, Koreankami, Chorwatkami, Kazaszkami i Kanadyjkami.